BİOENERJİ 
0544 619 43 88 info@medyumzeynep.com

BİOENERJİ


Bioenerji hepimizin duyduğu ama hakkında çok da bir şey bilmediği bir kavram. Aslında hepimizin sahip olduğu bioenerji doğru şekilde kullanıldığında fazlasıyla şifalı olabiliyor. Çeşitli hastalıklara, depresyona iyi geldiği biliniyor.

Nedir bu bioenerji?

Bioenerji pozitif yönde bir şifa enerjisidir, mana olarak da evrensel yaşam enerjisini içinde barındırmaktadır. İnsanlarda, hayvanlarda ve canlı cansız tüm her şeyde mevcuttur. Evrenden aldığımız ve içselleştirdiğimiz bu pozitif enerjiye bizler bioenerji diyoruz. Bu enerji ile şifa konusu ise avuç içi-parmaklarda bulunan enerji çakralarının doğru kullanılması metodu ile şifa verilecek kişinin enerji merkezlerine (çakralarına) ve titreşimsel bozukluğu olan enerji bedenine aktarımı sağlanarak uygulanan bir tekniğe verilen isimdir aslında.

Bioenerji ile ilgilenmeye nasıl başladınız?

İlk olarak eşimin rahatsızlığı ile başladım diyebilirim. Kendisi tiroit rahatsızlığı olan ve tedavi gören biriydi. Evlendikten kısa bir süre sonra bu haftalığı nüks etmişti.Tedavisi için süreç neredeyse radyoaktif iyot tedavisine kadar gelmişti.

Birgün ofisten bir arkadaşım yurt dışından bir bioenerji uzmanı geleceğini söyledi. Eşimi mutlaka geleek bioenerji uzmanının da görmesi gerektiği ile ilgili tavsiyede bulundu. Eşimin boğaz çakralarına ve tirotilerine özel bioenerji seansı yapıldı. Yanıma geldiğinde ise benim bile boğazım acıyor gibiydi. Sanki bir enerji fışkırıyordu. İkimiz de baya etkilendik.

Bioenerji hastalıkları tedavi etmez, hastalıkları insanların vücudu tedavi eder. Yedikleri, içtikleri, düşündükleri, bulundukları ortam, yaşadıkları, geçmişi… Bunların hepsi birer etkendir bu süreçte. Bioenerji vücuda “iyileş” der. Bizim yaptığımız kişide bulunan enerji eksikliklerini tamamlamak ve iyileşmemekte inatçı olan vücudu iyileşme yoluna çevirmek. Şifa enerjisi ile de tamamlayıcı bir şekilde vücudun enerji kanallarını, enerji merkezlerini doldurmak ve iyileşme süreci bitene kadar destek olmak. Bunun bir süreç olduğu unutulmamalıdır.

Bioenerji nasıl fayda vermeye başlıyor, bahseder misiniz? 

Öncelikle vücudun çakralarını açıyoruz, dengeliyoruz ve temizliyoruz. Bu süreçte bahsettiğimiz ilk düğmeye basmış oluyoruz. Genelde bu tür tıkanıklıklar kısa zaman sonrasında hastalık olarak adlandırdığımız sonuçlarla karşımıza çıkar. Bu aşamadan sonra ise şifa enerjisi dediğimiz teknikler devreye girer ve kişide iyileşme gözlemlenir. Ağrılar varsa yok olur, hastalıklı diye adlandırılan bölgede kaşıntı, sıcaklık, karıncalanma gibi hissler devam eder. Gün geçtikçe de enerjik olarak daha güçlü ve daha dinç günler yaşamaya devam eder. Sindirim çalışır, görme – duyma iyileşir, uyku düzene girer.Bu süreç iyileşme ile son bulur.

Çakralar hayatımızı fazlasıyla etkiliyor o zaman?

Çakralar vücudumuzdaki enerji, yaşam gücü, hayat enerjisi merkezleri de denebilir. Çakraları küçük enerji girdaplarına ya da dönen çarklara benzetebilirsiniz. Sağlıklı çakraları açılmış bir gül ya da nilüfer çiçeğine benzetmek yanlış olmaz. Her çakranın sorumlu olduğu organlar, duygular ve dış dünyaya ait fonksiyonları vardır, aslında çakraların son derece karmaşık görevleri vardır ve hayatımızı direkt olarak etkilerler.

Ana çakralarımızın her biri omurga boyunca dizilmiştir. Omurganızı geniş bir enerji yolu olarak düşünün ki bu aslında doğru bir benzetme çünkü omurilik tüm elektrik sinyallerini vücudumuzun her noktasına taşır ve oradan aldığı sinyalleri ise beyne iletir. Bu elektrik hattının üzerinde ana trafolar düşünün. Ve bu trafolarda vücudunuzun yaşam enerjileri yönetiliyor. Çakraları dengeli bir kişide bu ana trafoların tüm hatları passız, kirsiz, olması gerektiği gibi çalışır, ihtiyaca göre açılıp kapanır. Çakraları dengesiz kişilerde ki bu çoğunluğumuz da böyle, hatların kimi yanmış, kimi paslanmış, çoğu zaman kapalı, bazen de hiç kapanmıyor, enerji yönetimi tamamen verimsiz, ya aşırılık yaşıyoruz ya da eksiklik, bunun yanında sağlık sorunları da baş gösteriyor olabilir. 

© 2019 . MEDYUM ZEYNEP. Tüm Hakları Saklıdır.